Witaj. Zaloguj się, aby móc komentować.

Bioterapia

Specjalne techniki otwierania i oczyszczania czakramów.

Artykuł zawiera siedem najskuteczniejszych i najczęściej przeze mnie używanych technik do otwierania siebie samego lub innych energetycznie. Dzięki tym siedmiu technikom doprowadzisz swoje czakry do stanu bardzo dobrego i dzięki temu dużo łatwiej ćwiczyć takie rzeczy, jak choćby OBE. Dobry stan czakr to także inny odbiór Ciebie w oczach innych- znacznie lepszy. Wzrasta też siła woli. Dobrze pootwierane i oczyszczone czakry oznaczają też poprawę samopoczucia- w ten sposób z depresji się wyleczyłem wielomiesięcznej i kolegę, działając na odległość energetycznie.

 

Położenie najważniejszych czakr w ciele astralnym

Człowiek zasadniczo składa się z siedmiu najważniejszych centr energetycznych, umiejscowionych w ciele po środku niego, wzdłuż kręgosłupa:

 

Czakra podstawy/korzenia

Jej kolorem jest czerwień. Odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, kontakt z otoczeniem, siłę życiową, wolę życia i witalność. Umiejscowienie: kość ogonowa.

 

Czakra krzyżowa/śledziony/pępka/płciowa

Jej kolorem jest pomarańczowy. Odpowiedzialna jest za emocje, kreatywność, seksualność, miłość cielesną, mentalną i duchową. Umiejscowienie: 4 cm poniżej pępka.

 

Czakra splotu słonecznego

Ma kolor żółty. Jest odpowiedzialna za cel, wolę bycia zdrowym, radość życia i odwagę, kreatywność. Umiejscowienie: splot słoneczny tam, gdzie kończy się klatka piersiowa.

 

Czakra serca

Ma kolor zielony. Jest najważniejszą czakrą w procesach uzdrawiania siebie lub innych. Jest też odpowiedzialna za miłość do innych. Umiejscowienie: wysokość serca, po środku ciała.

 

Czakra gardła

Jej kolor to niebieski. Odpowiada przede wszystkim za komunikację i jasnosłyszenie.
Umiejscowienie: okolice gardła.

 

Czakra trzeciego oka/brwiowa/czoła

Jej kolor to granatowy. Głównym jej zadaniem jest zdolność do odbierania rzeczy intuicyjnie (jasnowidzenie) oraz umiejętność do wprowadzania idei w życie- siła woli. Umiejscowienie: pomiędzy brwiami na czole, nieco powyżej.

 

Czakra korony

Jej kolor to fiolet, różowy lub biały. Ja osobiście używam najczęściej fioletowego podczas energetyzacji. Odpowiada za poszukiwanie sensu życia oraz połączenie aspektów życia duchowego. Umiejscowienie: czubek głowy, powyżej linii włosów.


Bardzo ważne byś wiedział lub wiedziała, że nieaktywność którejkolwiek z czakr lub pojawienie się energii jednej czakry w czakrze innej może powodować bardzo poważne zaburzenie stanów emocjonalnych. Prowadzi to często w rezultacie do depresji. Sam nim poznałem techniki harmonizacji i równoważenia czakr często wpadałem w stany depresyjne i jak się okazało- były one spowodowane złymi przepływami energii. Parę osób wyleczyłem całkowicie z depresji poprzez naprawę ich systemu energetycznego. Efekt natychmiastowy i wielomiesięczna depresja im przeszła. Co ważne- nie powracała. Efekt trwały, gdy dobrze wykonana jest harmonizacja. Chyba każdy stwierdza poprawę wyraźną nastroju po działaniu odpowiednim energetycznym.

 

Symbole

Jedną z najsilniejszych technik, jakie znam i jedną z najczęstszych, jakie w chwili obecnej używam do odblokowywania siebie i innych są symbole energetyczne, rysowane w aurze. Zasada jest prosta: wybierasz czakrę (najlepiej idąc od dołu podstawę i kolejne idąc w górę) i wyobrażasz sobie, że malujesz na niej energetycznie wybrany symbol, który ma ją otworzyć, naenergetyzować, pobudzić lub oczyścić. Bardzo ważne: rysuj w aurze ten symbol w sposób całkowicie intuicyjny! Druga ważna rzecz: najlepiej niech jego rozmiar odpowiada mniej więcej rozmiarowi i umiejscowieniu czakry. Kolor niech też będzie taki jaki z założenia ma ta czakra. Możesz wspomóc się drobnymi ruchami palca wskazującego lub kciuka, podczas kreślenia symbolu. Ważne, że to nie ma być po prostu nałożenie „gotowe” symbolu, a tworzenie go na nowo. Ważne by widzieć kolejne etapy jego powstawania- to ma być film, gdy sobie to wyobrażasz- nie zdjęcie. Dlatego dodatkowe wspomaganie ruchem palców wzmocni znacznie efekt. Najlepiej, gdy poczujesz, że symbol jest taki, jaki do danego stanu być powinien wzmocnij jego działanie poprzez świadomą intencję jego wzmocnienia. W tym celu na koniec wyobraź sobie, że ten symbol zaczyna świecić jeszcze bardziej, a jego światło rozchodzi się na aurę, powodując cel, do którego miał być przeznaczony. Gdy skończysz kreślić każdy symbol intuicyjnie poczujesz, że jest gotowy. Wykonuj dodatkowe elementy dopóki nie poczujesz, że ten symbol jest taki, jaki być powinien. Każdy zapewne odczuje to, że skończył go robić nieco inaczej.

 

Wahadełko

Jedną z najbardziej znanych i nie wymagających zbytnich umiejętności od osoby techniką otwierania i oczyszczania czakr jest użycie do tego wahadełka. Funkcję wahadełka może pełnić niemal każdy przedmiot o w miarę symetrycznej budowie, zawieszony na sznurku lub nitce długości 12-17 cm. Wahadełko (sznurek) należy trzymać między palcem wskazującym, a kciukiem. Zasada otwierania jest prosta:
wybierasz czakrę, którą chcesz otworzyć i prosisz podświadomość (lub wahadełko), by wykonywało do tej pory ruchy obrotowe, aż otworzy w pełni czakrę. Do tej techniki są w zasadzie dwie jej wersje. Wersja pierwsza zakłada jedynie myślenie o umiejscowieniu czakry w ciele astralnym. Druga odmiana tej techniki jest podobna, natomiast zamiast myśleć o miejscu wskazujemy je po prostu drugą dłonią, trzymając ją mniej więcej 5-30 cm od ciała fizycznego i czakry w odpowiednim miejscu. Procedura oczyszczania w przypadku wahadełka jest podobna, co otwierania. Również prosimy o zniszczenie/pozbycie się/wyrzucenie energii z naszego ciała astralnego i by dopóki w danej czakrze proces ten się nie dokona w pełni, wahadełko ma się kręcić. Techniki skuteczne, choć rzadko z nich korzystam.

 

Techniki manualne

Otwieranie manualne jest o tyle inne od typowych metod, że wykonuje się przy tym fizycznie serię ruchów, grzebiąc w aurze, wyciągając z niej syfy itd. itp. Mimo pozornie większej złożoności i trudności w ich opanowaniu intuicyjnym właśnie przez to, że wszystko wykonuje się fizycznie są one bardzo skuteczne. Co więcej, przy odrobinie wprawy możesz nimi otwierać energetycznie inne osoby, których nawet nie widzisz w danej chwili np. znajdujące się 200-300 km od Ciebie. Nie musisz nawet wiedzieć, gdzie one są. Nawet nie jest potrzebny wcześniejszy jakikolwiek kontakt z nimi na żywo. Wiele osób prosiło mnie o odblokowanie ich energetycznie i otwieranie czakr na odległość i w zasadzie tylko raz na mniej więcej 10 przypadków osoba nie poczuła zmiany żadnej pozytywnej. Być może, gdybym powtórzył całość na tej osobie raz jeszcze, efekt byłby osiągnięty, bo tamtego dnia robiłem już wcześniej odblokowanie innej osobie i przez to byłem już nieco zmęczony z racji, że trochę swojej energii przez to straciłem.


Technika jest prosta: lokalizujesz czakre i zaczynasz na jej wysokości wykonywać ruch okrężny samą dłonią. Ja wykonuję ruch zawsze zgodny ze wskazówkami zegara. Przy wykonywaniu ruchu najlepiej wyobraź sobie, że zataczając nadgarstkiem koła, zostawiasz ślad energetyczny o kolorze odpowiadającym kolorze czakry, którą otwierasz. Ilość obrotów wg szkoły Ulmana powinna wynosić 20 minus numer czakry. Czyli przykładowo dla podstawy wynosi 19, dla serca 16.


Po dokonaniu otwarcia dobrze jest, byś napełnił te czakry energią nową. W tym celu przyłóż rękę do odpowiedniej czakry i wyobraź sobie strumień energii w jej kolorze, wpływający z dłoni. Możesz też to zrobić intencyjnie prosząc, by podświadomość napełniła nową energią tą czakrę. Wtedy wystarczy, że jedynie rękę trzymasz, nic przy tym nie musisz wizualizować. Wysyłaj do każdej z czakr energię przez 20 minus numer czakry sekund najlepiej.


Potem dokonaj harmonizacji czakr: zaczynając od góry sprowadzaj lewą rękę w dół i jeśli poczujesz, że jakby nieco zawisła na aurze- utrzymuje się na niej to znaczy, że ta czakra zawiera energię z którejś innej czakry tam niepotrzebną. Wtedy sprowadzasz prawą rękę w dół i również czekasz, aż się zatrzyma. Lewa ręka odprowadza energię poprzez prawą do czakry, z której pochodzi niepotrzebna energia. Dopóki na dłoniach będziesz czuć przepływy trzymaj dłonie w tym ustawieniu, aż energia do odpowiedniej czakry zostanie odprowadzona. Pamiętaj, że niektóre czakry mogą zawierać parę rodzajów zbędnej energii- prawą rękę sprowadzaj tak długo w dół, aż poczujesz, że lewa zaczyna powoli opadać. Będzie to oznaczało, że już pozbyła się zbędnych energii i można dalej sprawdzać, czy któraś z czakr takowych nie ma. Jeśli znowu lewa ręka zatrzyma się na którejś czakrze to ponownie szukaj prawą, do której energia powinna być odprowadzana. Po harmonizacji przechodzą często problemy w postaci depresji, czasem bólów niektórych mięśni i samopoczucie bardzo się poprawia. Polecam technikę- codziennie prawie z niej korzystam, a wyjątek stanowią dni, gdy po prostu o tym zapomnę. Inaczej oddziałujesz na rzeczywistość po harmonizacji i otwarciu czakr- dużo silniej. Jeśli jesteś biegły w widzeniu aur możesz też mentalną ręką grzebać w aurze i wyciągać z niej energetyczny syf, który zlokalizowałeś. Energetyczne nieprawidłowości można w moim przypadku wyróżnić jako nieco inny rodzaj ciepła- nie to, że nieprzyjemny od ciepła z energii pozytywnej, ale inny. Dodatkowo osobiście widzę aurę energii negatywnej łatwiej niż pozytywnej.

 

Technika rozbijania

Technika jest o tyle dobra, że działa w parę sekund przynajmniej u mnie i nie wymaga transu nawet jak wszystko dobrze sobie wyobrazisz. Co więcej: to dzięki niej najbardziej zamknięte i nieaktywne czakry mogłem pootwierać w ułamkach sekund i do tego odczuwać najsilniej je po tym. Oto więc technika:

  1. Stwórz mentalny obraz czakry jako jakby kula pełna czarnej energii- czakra zamknięta czyli, zapchana syfami.
  2. Wyobraź sobie, że rozdzierasz ten syf energetyczny na 4 kawałki duże i one zaczynają wirować w tej czakrze.
  3. Stwórz ogień w kolorze białym lub zielonym, który powoli wytapia ten syf. Pamiętaj, że cały czas jest ważny ruch tej czarnej energii w wizualizowaniu się. Ruch jest tutaj podstawą
  4. Ponownie każdy z tych kawałków rozwal na 4 części. Ja często używam w momencie, gdy to robię pstryku- wtedy automatycznie zmienia mi się obraz i stan czakry- kotwica się odpala.
  5. Niech te kawałki ciągle wirują w ogniu i wypalają się, roztapiają, zanikają.
  6. Rób to, aż zostanie tylko pył, który ogień w pełni zniszczy. U mnie spalenie całości w ogniu w dużych formach było niemożliwe więc łatwiej było rozwalić to na małe kawałki, które już ulegały wypaleniu się w wizualizacji.
  7. Wrzuć nową, najlepiej białą energię w miejsce starej wybraną przez siebie metodą.

Po wykonaniu tego zabiegu mogłem już widzieć częściowo aury, oczyszczając 3 oko, czego nie udawało mi się wiele miesięcy. Ponadto aktywowałem sobie koronę i splot, które też były kompletnie niesprawne. Polecam wypróbować na sobie. Czekam na komentarze. Dodam, że kumpel widzący aury stwierdził, że muszę mieć silną wizualizację, bo jak robiłem przy nim oczyszczanie, to sam odczuł jej skutki. Tą też metodą na odległość leczyłem go. Był dość zaskoczony aż taką skutecznością metody- parę sekund i taka zmiana.

 

Ogień mentalny

Jest jedną z tych technik, które mogą, ale nie muszą należeć do technik manualnych. W pierwszym przypadku wyobrażasz sobie, że Twoja ręka płonie zielonym lub białym płomieniem. Albo najlepiej: zielony z białym wnętrzem. Następnie, gdy dostatecznie utrwalisz ten obraz zacznij tą ręką, w której wyobrażasz sobie płomień, przechodzić po swojej aurze i niszczyć syfy energetyczne, spalając je. Drugą odmianą, jaką możesz zastosować jest technika niemanualna: wyobrażasz sobie, że ta część Twojego ciała, która potrzebuje oczyszczenia z negatywnych energii płonie tym zielonym lub białym płomieniem i oczyszcza się, roztapiając negatywne energie. Możesz
zgeneralizować i wyobrazić sobie całe ciało tak, ale wg mnie działanie na poszczególnych jego częściach samodzielnie jest silniejsze.

 

Uzdrawiający oddech.

Jedna z bardziej znanych technik. Robisz wdech i wchłaniasz pozytywną energię w ciało w wybranym kolorze, a na wydechu oddajesz negatywną energię w innym kolorze. Technikę można jeszcze nieco zmienić: wdech wciągasz w płuca pozytywną energię, wydech- roznosisz ją po pozostałych częściach ciała. Tak samo z oczyszczaniem: wdech wciągasz energię do płuc negatywną, wydech- wyrzucasz ją z siebie razem z powietrzem. Możesz też zmienić nieco formę i zamiast energii wyobrazić sobie ogień mentalny jak w technice powyżej. Długie oddechy są w technice wg moich doświadczeń najlepsze i ich regularność.

 

Mantry

Mantry to technika już dość stara, ale ciesząca się niesłabnąca popularnością. Zasada jest prosta: wypowiadasz mantrę tak długo, aż czakra jej odpowiadająca się otworzy. Mantry opierają się na tym, że wibracje powietrza nimi spowodowane powodują wzrost wibracji w czakrach. Niżej masz opis, która mantra odpowiada której czakrze:


LAM- czakra podstawy
WAM- czakra krzyżowa
RAM- czakra splotu słonecznego
JAM- czakra serca
HAM- czakra gardła
OM (...OOOOOM)- czakra trzecie oko
OM(OMMMMM...)- czakra korony


Mantry stosuję rzadko mimo skuteczności tylko z jednego powodu- nie mieszkam w domu sam i moja rodzina mogłaby źle patrzeć, gdybym zaczął przy nich mantrować. Wolę od tego techniki manualne. Nie zmienia to jednak faktu, że technika ta jest bardzo silna energetycznie.
I to na razie tyle. Jeśli przypomnę sobie jeszcze o jakichś bardzo skutecznych technikach, to artykuł uzupełnię. Mam nadzieję, że skorzystasz z niego w pełni, sprawdzając każdą metodę.

Comments   

 
# miko 2012-03-10 09:04
Bardzo ciekawy poradnik. Najbardziej spodobała ma się technika rozbijania i.fizyczna